Dobra restauracja włoska Kraków

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące oraz nie jest drogie. Bez wątpienia najczęściej jemy pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują równie pyszne dania – risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się też nie tak znane potrawy, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i potrawy z wielu zakątków Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Obiad na włoską modę bez wyjątku powinien obejmować również trunek. Lampka białego wina to we Włoszech typowa praktyka. potrawy serwowane w la Grande Mamma Najbardziej znane wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro a także marsala z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako klasycznie włoska, musi posiadać bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba wybrać się do restauracji, która potrafi przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film