hydrolat z róży damasceńskiej

Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą użytkowane, albowiem mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i złych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i przyzwoicie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku lub też rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezmiernie łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować wedle ukochanego zapachu lub właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, jednakowoż i o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.