ośrodek leczenia alkoholizmu Kraków

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jakkolwiek nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych procedur leczenia, które pomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, żeby powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

alkoholizm Kraków

Różne czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być pilnowane przez zespół specjalistów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez specjalistów, jacy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, wypada asystować w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed zainicjowaniem kuracji osoba musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych momentach jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga też zainicjować debatę na temat dostępnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma słusznego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli niemniej jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, komplikacje z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.