Wspaniałe wino z Włoch

Wino i artykuły włoskie – Mała Italia w Twojej Kuchni
Kuchnia włoska jest znana na całym globie przede wszystkim za sprawą pizzy oraz spaghetti. To niemniej jednak nie wszystko, co ta niezwykła kultura oferuje. Należałoby jednak zaznajomić się dokładniej z produktami włoskimi, mogą one albowiem zrewolucjonizować kuchnię i dorzucić oryginalności wielu daniom.

Wina z Włoch

Jaki lubiany napój kojarzy się z Włochami?
Doskonałym produktem jest, rzecz zrozumiała, wino włoskie. W tym kraju, ze względu na klimat produkowane są wybitnie popularne oraz uważane za odpowiednie wina. Rozmaite regiony winiarskie we Włoszech specjalizują się w różnych typach fabrykowanego wina.


Najbardziej legendarne regiony winiarskie we Włoszech to:
•    Wenecja,
•    Toskania,
•    Sycylia.
W naszym kraju tego typu towary kupić wolno w wielu sklepach.
Które inne włoskie produkty są warte wzmianki?
Kolejnym, dostępnym w Polsce artykułem jest włoski makaron. Apetyczne spaghetti stanie się z nim jeszcze smaczniejsze. Co więcej, makarony włoskie są kultowe z wysokiej jakości. Z pewnością warto skosztować tego produktu.
Włochy to także kraj, który słynie z produkcji doskonałej oliwy. Rzecz oczywista w Polsce produkty oryginalne będą trochę droższe od tych, które zakupić można bezpośrednio w kraju produkcji. Jakość oliwy jest jednak powodem, dla którego cena nie powinna być problemem – w końcu jest ona uznawana za jedną z bardzo dobrych na świecie!


Włoskie wędliny mają swoich zwolenników na całym globie, a co ważne, można je odkryć także w polskich sklepach. Najbardziej znana jest bodaj szynka parmeńska. Jej specyficzny smak i forma odróżniają ją od szablonowych wędlin. Ta suszona, surowa szynka sprawdzi się nie jedynie na kanapce, ale oraz jako dodatek do wielu potraw.