portal kobiecych inspiracji

Przebojowa na emeryturze
Wiek tak w istocie to tylko liczba. Możesz mieć 55 lat, niemniej jednak wyglądać na 40 i czuć się na 35. Lecz możesz także posiadać 50 lat, ale wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak dobrze dbasz o własne ciało oraz co robisz, żeby pozostać aktywną.

kobiece sprawy

Aktywność fizyczna – czy już za późno, aby zacząć?
Jeśli chodzi o ćwiczenia, wiele osób zakłada, że jeżeli nie było się aktywną osobą w wieku 20, 30 lub 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet później. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej ma prawo pomóc w rozwiązaniu niektórych kłopotów spowodowanych brakiem aktywności i ogólnie uczynić, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla dam na emeryturze są rozliczne! Od około 50 roku życia przeciętna jednostka traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, że nie musisz godzić się na tak postępującą stratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z ćwiczeń nie kończą się na poprawie masy mięśniowej i siły. Niektóre typy ćwiczeń mogą też pomóc poprawić zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, które zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo poprawić gęstość kości i zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, umieją one również silnie zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak wzrost masy ciała.